SHIMANO DEORE FC-M6120-EX 148MM/175/32 crankset
Product image 1
Product image 2
FEATURES
The SHIMANO DEORE FC-M6120-1 crank features an entirely new construction, using direct mount chainrings, special gear tooth profile for improved chain retention, and a 178 mm Q-factor that is compatible with 148 mm O.L.D. frames.
More maneuverability and aggressive riding realizedFor 148 mm O.L.D. and 55 mm chain lineDirect mount chainring.
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
FEATURES